Last MSRP ฿72,000
SYM Joyride 125 Evo (2008-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 105 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2010 x 750 x 1395 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1425 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 760 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿72,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿15,000 - ฿28,000 |