Starting from ฿239,500
SYM Maxsym 400 (2021) — Full specs, price from ฿239,500, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 399 cc |
| แรงม้า / Power | 34 hp |
| แรงบิด / Torque | 40 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 150 km/h |
| 0-100 km/h | 9 s |
| น้ำหนัก / Weight | 170 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2232 x 820 x 1417 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1555 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿239,500 |