TAILG V7EB Standard (2024) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 1 hp |
| แรงบิด / Torque | 80 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.7 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 85 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 43 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 78 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1790 x 675 x 1040 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1260 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |