Starting from ฿4,500,000
Tesla Cybertruck All-Wheel Drive (2024-2026) — Full specs, price from ฿4,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 600 hp |
| แรงบิด / Torque | 1024 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 123 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 547 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 250 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 182 km/h |
| 0-100 km/h | 4.3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2995 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5683 x 2201 x 1791 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3807 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 1134 kg |
| ราคา / Price | ฿4,500,000 |