Starting from ฿1,500,000
Toyota Celica ST185 2.0 GT-Four (AWD) (1989-1993) — Full specs, price from ฿1,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 200 hp |
| แรงบิด / Torque | 275 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| 0-100 km/h | 7.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1400 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4410 x 1745 x 1300 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2525 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 186 L |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿300,000 - ฿600,000 |