Starting from ฿1,800,000
Toyota Celica ST205 2.0 GT-Four (AWD) (1994-1999) — Full specs, price from ฿1,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 255 hp |
| แรงบิด / Torque | 302 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| 0-100 km/h | 7.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1400 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4420 x 1770 x 1305 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2535 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 186 L |
| ราคา / Price | ฿1,800,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿400,000 - ฿800,000 |