Toyota Coaster Coaster 3.4 MT (B20/B30 Series) (1985-1992) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3431 cc |
| แรงม้า / Power | 96 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| 0-100 km/h | 18 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2900 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 24 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 5.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 6180 x 1995 x 2585 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3100 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿300,000 - ฿600,000 |