Starting from ฿2,860,000
Toyota Coaster Coaster 4.0 MT (X60 Series) (2017) — Full specs, price from ฿2,860,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| 0-100 km/h | 18 s |
| น้ำหนัก / Weight | 3615 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 20 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 5.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 6990 x 2080 x 2635 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3935 mm |
| ราคา / Price | ฿2,860,000 |