Last MSRP ฿820,000
Toyota Dyna Dyna 130 (XZU424R Flatbed) (2007-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 130 hp |
| แรงบิด / Torque | 372 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2300 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5950 x 1995 x 2220 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3380 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 3800 kg |
| ราคา / Price | ฿820,000 |