Last MSRP ฿370,000
Toyota Dyna Dyna 150 (BU Van Body) (1985-1995) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3431 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 200 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2300 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4690 x 1690 x 1980 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2515 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 2000 kg |
| ราคา / Price | ฿370,000 |