Last MSRP ฿720,000
Toyota Dyna Dyna 3.0 Commuter (XZU340 Van) (2000-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2982 cc |
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 300 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2300 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4695 x 1695 x 2045 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2545 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 2800 kg |
| ราคา / Price | ฿720,000 |