Toyota Estima 2.4 Aeras (XR50) (2006-2019) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2362 cc |
| แรงม้า / Power | 170 hp |
| แรงบิด / Torque | 224 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 11 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1770 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4820 x 1810 x 1730 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2950 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿600,000 - ฿1,500,000 |