Toyota Hiace Commuter Commuter 2.4 MT (1999-2005) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2446 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 210 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 160 km/h |
| 0-100 km/h | 14 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1700 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 15 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4715 x 1670 x 1930 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2340 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿250,000 - ฿550,000 |