Last MSRP ฿929,000
Toyota Hiace Standard Roof 2.5 MT (2005-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2494 cc |
| แรงม้า / Power | 102 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 160 km/h |
| 0-100 km/h | 14 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1870 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 15 |
| ประตู / Doors | 4 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 10 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4840 x 1880 x 2105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2570 mm |
| ราคา / Price | ฿929,000 |