Last MSRP ฿650,000
Toyota Hilux 2.5 E Smart Cab (2011-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2494 cc |
| แรงม้า / Power | 144 hp |
| แรงบิด / Torque | 343 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 12.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1720 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5135 x 1760 x 1730 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3085 mm |
| ราคา / Price | ฿650,000 |