Last MSRP ฿650,000
Toyota Hilux 3.0 G Space Cab 4WD (1998-2003) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2986 cc |
| แรงม้า / Power | 125 hp |
| แรงบิด / Torque | 295 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 10.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1650 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4900 x 1780 x 1765 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2800 mm |
| ราคา / Price | ฿650,000 |