Last MSRP ฿250,000
Toyota Hilux Mighty-X LN85 2.4 MT 4x2 Single Cab (1988-1997) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2446 cc |
| แรงม้า / Power | 83 hp |
| แรงบิด / Torque | 170 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 12.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1580 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 13.2 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4930 x 1690 x 1680 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2985 mm |
| ราคา / Price | ฿250,000 |