Last MSRP ฿979,000
Toyota Innova 2.0 G AT (2004-2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 182 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 13 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1580 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4555 x 1770 x 1750 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2750 mm |
| ราคา / Price | ฿979,000 |