Starting from ฿1,289,000
Toyota Land Cruiser FJ 2.4 Turbo First Edition (2026) — Full specs, price from ฿1,289,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2393 cc |
| แรงม้า / Power | 278 hp |
| แรงบิด / Torque | 430 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 190 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 1990 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 9.8 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4630 x 1870 x 1870 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2750 mm |
| ราคา / Price | ฿1,289,000 |