Last MSRP ฿3,000,000
Toyota Land Cruiser 100 4.2 TD GXR (Pre-Facelift 1998-2002) (1998-2002) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4164 cc |
| แรงม้า / Power | 204 hp |
| แรงบิด / Torque | 430 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 8.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2400 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4890 x 1940 x 1880 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 553 L |
| ราคา / Price | ฿3,000,000 |