Toyota Land Cruiser 200 4.6 V8 VX (J200 Facelift) (2015-2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4608 cc |
| แรงม้า / Power | 318 hp |
| แรงบิด / Torque | 460 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 210 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2490 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 8 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4950 x 1980 x 1890 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2850 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 909 L |