Toyota RAV4 2.0 3-Door (XA10) (1994-1997) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 129 hp |
| แรงบิด / Torque | 178 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 9.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1150 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 3 |
| ขนาด / Dimensions | 3705 x 1695 x 1655 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2200 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 580 L |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿80,000 - ฿160,000 |