Toyota Supra GZ (JZA80) (1993-2002) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2997 cc |
| แรงม้า / Power | 276 hp |
| แรงบิด / Torque | 431 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 250 km/h |
| 0-100 km/h | 5.3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1540 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4515 x 1810 x 1275 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2550 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 290 L |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿2,400,000 - ฿3,800,000 |