Toyota Wish 2.0 S (gen 1 Facelift) (2005-2009) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 155 hp |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| 0-100 km/h | 10.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1280 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4560 x 1695 x 1590 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2750 mm |