Toyotron T-X1 Standard (2023) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 4 hp |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 2.6 kWh |
| น้ำหนัก / Weight | 80 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1790 x 680 x 1045 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1250 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |