Last MSRP ฿609,000
Triumph Bobber Bobber (Euro 5) (2021-2026) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1200 cc |
| แรงม้า / Power | 78 hp |
| แรงบิด / Torque | 106 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2205 x 830 x 1090 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1510 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 690 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿609,000 |