Starting from ฿469,000
Triumph Bonneville Bonneville T100 Black (2021-Present) (2021) — Full specs, price from ฿469,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 900 cc |
| แรงม้า / Power | 65 hp |
| แรงบิด / Torque | 80 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| 0-100 km/h | 5.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 228 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 22 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2170 x 785 x 1115 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1452 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿469,000 |