Starting from ฿120,000
Tuk-Tuk Jumbo Tuk-Tuk Jumbo (Current) (2016) — Full specs, price from ฿120,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | lpg |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 660 cc |
| แรงม้า / Power | 25 hp |
| แรงบิด / Torque | 50 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 80 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 600 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 3000 x 1400 x 1700 mm |
| ราคา / Price | ฿120,000 |