Last MSRP ฿60,000
Tuk-Tuk Jumbo Tuk-Tuk Jumbo (Early Model) (1990-2005) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 650 cc |
| แรงม้า / Power | 20 hp |
| แรงบิด / Torque | 40 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 60 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 2800 x 1300 x 1600 mm |
| ราคา / Price | ฿60,000 |