Last MSRP ฿80,000
Tuk-Tuk Jumbo Tuk-Tuk Jumbo (Mid-Gen) (2006-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 650 cc |
| แรงม้า / Power | 22 hp |
| แรงบิด / Torque | 45 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 70 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 2900 x 1350 x 1650 mm |
| ราคา / Price | ฿80,000 |