Last MSRP ฿260,000
Tuk-Tuk Electric ETDA Cargo (Gen 1) (2018) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 13 hp |
| แรงบิด / Torque | 80 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 7.2 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 75 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 55 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 570 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2800 x 1400 x 1700 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 400 kg |
| ราคา / Price | ฿260,000 |