Tuk-Tuk Electric MuvMi Premium (Gen 1) (2019) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 18 hp |
| แรงบิด / Torque | 110 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 12 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 120 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 70 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 620 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 3000 x 1500 x 1800 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 350 kg |