Starting from ฿380,000
Tuk-Tuk Electric Urban Mobility Tuk-Tuk (Gen 1) (2022) — Full specs, price from ฿380,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 25 hp |
| แรงบิด / Torque | 150 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 18 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 180 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 20 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 750 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 3300 x 1650 x 1950 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 450 kg |
| ราคา / Price | ฿380,000 |