Starting from ฿180,000
Tuk-Tuk LPG Standard (2016) — Full specs, price from ฿180,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | lpg |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 660 cc |
| แรงม้า / Power | 22 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 70 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 11 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2900 x 1350 x 1650 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 350 kg |
| ราคา / Price | ฿180,000 |