UD Trucks Condor MK Euro 3 (2011-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 5193 cc |
| แรงม้า / Power | 175 hp |
| แรงบิด / Torque | 500 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 4950 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 5000 kg |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,000,000 - ฿1,300,000 |