Starting from ฿1,800,000
UD Trucks Croner PKE 250 (4x2) (2017) — Full specs, price from ฿1,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 8000 cc |
| แรงม้า / Power | 250 hp |
| แรงบิด / Torque | 950 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 6750 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8500 x 2400 x 2900 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,800,000 |