Starting from ฿2,600,000
UD Trucks Quester Quester CDE 6x4R 330 (with ESCOT) (2020) — Full specs, price from ฿2,600,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10837 cc |
| แรงม้า / Power | 330 hp |
| แรงบิด / Torque | 1600 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 14850 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 22000 kg |
| ราคา / Price | ฿2,600,000 |