Starting from ฿1,500,000
UD Trucks Quester Quester CGE 4x2R 210 (2013) — Full specs, price from ฿1,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7780 cc |
| แรงม้า / Power | 210 hp |
| แรงบิด / Torque | 825 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |