Last MSRP ฿3,300,000
UD Trucks Quester Quester GKE 8x4R 370 (with ESCOT) (2020-2025) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10837 cc |
| แรงม้า / Power | 370 hp |
| แรงบิด / Torque | 1700 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 19800 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 30000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,300,000 |