Starting from ฿3,500,000
UD Trucks Quon CD25 390 (6x2) (2017) — Full specs, price from ฿3,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10837 cc |
| แรงม้า / Power | 390 hp |
| แรงบิด / Torque | 1750 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 3.2 km/l |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 7000 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 16000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,500,000 |