Starting from ฿599,000
Vespa 946 (RED) (2023) — Full specs, price from ฿599,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| น้ำหนัก / Weight | 144 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 42 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1860 x 740 x 1280 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1350 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ราคา / Price | ฿599,000 |