Starting from ฿165,900
Vespa GTS GTS 150 I-GET ABS (2023) — Full specs, price from ฿165,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 155 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 15 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| 0-100 km/h | 8.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 154 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 40 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1960 x 755 x 1340 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1380 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿165,900 |