Starting from ฿144,900
Vespa Primavera Color Vibe 150 i-Get ABS (2023-2024) — Full specs, price from ฿144,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 155 cc |
| แรงม้า / Power | 13 hp |
| แรงบิด / Torque | 13 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 38 km/l |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1334 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿144,900 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿125,000 |