Starting from ฿84,900
Vespa S 125 i-Get (2023) — Full specs, price from ฿84,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| 0-100 km/h | 14 s |
| น้ำหนัก / Weight | 116 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 45 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1770 x 690 x 1115 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1290 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ราคา / Price | ฿84,900 |