Starting from ฿118,900
Vespa Sprint 125 i-Get ABS (2024) — Full specs, price from ฿118,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| 0-100 km/h | 12 s |
| น้ำหนัก / Weight | 131 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 45 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1860 x 695 x 1145 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1330 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ราคา / Price | ฿118,900 |