Starting from ฿149,900
Vespa Sprint S 150 i-Get ABS (TFT) (2023) — Full specs, price from ฿149,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 155 cc |
| แรงม้า / Power | 13 hp |
| แรงบิด / Torque | 13 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | SHAFT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| 0-100 km/h | 12 s |
| น้ำหนัก / Weight | 133 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 38 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1860 x 695 x 1145 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1330 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿149,900 |