Vespa T5 T5 Elestart (1987-1990) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| แรงบิด / Torque | 12 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | SHAFT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1810 x 680 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1260 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿70,000 - ฿130,000 |