Starting from ฿6,000,000
Volvo B11R B11R 4x2 (2011) — Full specs, price from ฿6,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10800 cc |
| แรงม้า / Power | 410 hp |
| แรงบิด / Torque | 1950 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 13000 kg |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 12000 x 2550 x 3300 mm |
| ราคา / Price | ฿6,000,000 |