Starting from ฿4,000,000
Volvo FM FM 4x2R Day Cab (2020) — Full specs, price from ฿4,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12800 cc |
| แรงม้า / Power | 460 hp |
| แรงบิด / Torque | 2300 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 3 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 6000 x 2500 x 3100 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿4,000,000 |