Starting from ฿1,500,000
Xiaomi SU7 Max (2026) — Full specs, price from ฿1,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 570 hp |
| แรงบิด / Torque | 838 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 101 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 800 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 200 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 265 km/h |
| 0-100 km/h | 2.78 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2205 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4997 x 1963 x 1455 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3000 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 517 L |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |